Strona główna » Czy meble kolonialne nadają sie do pokoju dziecka?

Czy meble kolonialne nadają sie do pokoju dziecka?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Urządzam pokój dla 6-letniej córeczki, która od września idzie do szkoły. Pokój ma 14 m2. Kupiłam szafę w stylu kolonialnym. Teraz jednak obawiam się wstawienia do tak małego pokoju biurka, komody i biblioteczki w tym samym stylu. Wydaje mi się, że pokój będzie zbyt ciemny. Jaki kolor ścian wybrać?

Meble kolonialne w swojej konstrukcji są masywne, ale za to bardzo piękne. Jako dziecko sam miałem takie meble w pokoju i wiem, że są magiczne. Piękna duża szafa to doskonałe miejsce zabawy, a biurko do pracy (na zdjęciu biurko ze sklepu www.wobeline.pl).
Co do koloru ścian, to proponuję biel delikatnie złamaną odcieniem żółci G390 i czerwieni F319 z palety barw Tikkurila Symphony. Z gotowej bazy kolorów proponuję produkty marki Dekoral Fashion – Czysta forma lub Czystość Bieli z kolekcji Loft . 
Sugeruję, by nie wstawiać biblioteczki na książki. Lepszy roziwązaniem do niedużego pokoju będzie zamontowanie półek i pomalowanie ich na kolor ścian. Takie rozwiązanie nada lekkości i nie ograniczy przestrzeni. W tej chwili mamy wiele preparatów, które przeznaczone są do malowania drewna i metalu – dają matową powłokę. Na zdjęciu obok Beckers Designer Aqua Lackfarg [40]. Dodatkowo należy wspomnieć, że produkt ten jest ekologiczny i rekomendowany przez Polskie towarzystwo Alergologiczne. 

Konsultacja Przemek Sieńkowski  www.farbymyszak.pl

zdjęcie główne Wobeline.pl

  Mieszkanie pełne błękitu

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.