Strona główna » Czy meble drewniane mogą być w łazience?

Czy meble drewniane mogą być w łazience?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy do łazienki mogę wstawić meble drewniane? Muszą być specjalnie zabezpieczone? Jak o nie dbać?

Meble drewniane nadają się do łazienki, ale nie jakiekolwiek. Muszą być produkowane specjalnie do łazienki. Kupujmy więc w sklepach z meblami łazienkowymi. Wtedy są z odpowiedniego drewna lub fornirowane, a powierzchnia jest dobrze zabezpieczona przed wilgocią. Producent dający gwarancję na meble dba o ich zabezpieczenie, więc my jako użytkownicy nie musimy się już tym zajmować.

Musimy jednak na co dzień dbać o meble. Stosując niewłaściwe specyfiki możemy im zaszkodzić albo nawet zniszczyć. Drewniane meble łazienkowe należy czyścić lekko wilgotną szmatką, a następnie wytrzeć do sucha. Warto stosować specjalne preparaty do pielęgnacji mebli drewnianych, które zawierają wosk lub olej zabezpieczające meble przed wilgocią i kurzem oraz nadające im połysk.

Nie należy używać szorstkich ściereczek ani silnych detergentów nadających się do mycia powierzchni ceramicznych, ponieważ w przypadku drewna lub płyt drewnopochodnych specyfiki te mogą powodować odbarwienia.
Aby zachować piękno mebli na dłuższy czas należy je regularnie odkurzać i usuwać jak najszybciej ewentualne plamy na ich powierzchni.

Na zdjęciu meble Erato w kolorze wenge

Konsultacja www.elazienka.net

  Czy warto kupić nawilżacz?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.