Strona główna » Co zrobić z bioodpadami? Utylizator w kuchni

Co zrobić z bioodpadami? Utylizator w kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Smart Cara to urządzenie, które przetwarza bioodpady. Robi z nich bezwonny pył. Ten utylizator wygląda jak spore plastikowe pudło.

Innowacyjne rozwiązanie Smart Cara to nie tylko ekologia, ale też wygoda i higiena. Gromadzenie i wyrzucanie odpadów biologicznych powstających podczas przygotowywania posiłków jest zawsze porblemem. Ekologiczną metodą usuwania bioodpadów jest nowoczesny utylizator polskiej marki Kernau.

Domowy recykling w wersji smart

Smart Cara to niewielkie urządzenie o estetycznym nowoczesnym wyglądzie, które można postawić w dowolnym miejscu kuchni – ma tylko 35 cm wysokości. Utylizator służy do mielenia, suszenia i chłodzenia odpadów organicznych – redukuje w ten sposób ich masę o 90 proc. W ciągu trzech godzin z 1,5 kg odpadków takich jak warzywa, owoce, mięso, jajka (również skorupki), stare pieczywo i resztki posiłków, uzyskuje drobny bezzapachowy proszek, który można wykorzystać ponownie, np. do nawożenia roślin.

Oszczędność miejsca w kuchni i wygodna obsługa

Ekologiczne wykorzystanie bioodpadów w domu niesie za sobą korzyść w postaci oszczędności miejsca – nie gromadzimy śmieci, lecz od razu je utylizujemy. Dzięki temu zajmują one później ok. 9 razy mniej miejsca. Znika zatem problem przechowywania odpadów organicznych. Zastosowane w Smart Cara filtry węglowe redukują nieprzyjemne zapachy. Wewnętrzny pojemnik na odpady można łatwo wyciągnąć i umyć w zmywarce.

Urządzenie marki KERNAU oszczędza energię dzięki funkcji Auto Time Control – w ogóle nie zużywa energii, gdy jest wyłączone. Stałe korzystanie z tego domowego utylizatora odpadów również nie wpływa znacznie na zwiększenie rachunków za prąd, bowiem koszt jednego trzygodzinnego cyklu utylizacji bioodpadów to 60 groszy.

Cena: 2199 zł
* moc znamionowa: 500 W
* czas trwania cyklu: 3 godz.
* załadunek: ok 1,5 kg masy początkowej
* wymiary: 45 x 39 x 34 cm
* waga (netto): 9 kg
Gwarancja: 2 lata
www.kernau.com

  Wyciskarka do cytrusów Russell Hobbs

Może Cię zainteresować: