Strona główna » Co to jest spot lights?

Co to jest spot lights?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Szukamy lamp do pokoju. Podobno ładnie wygląda pokój oświetlony lampami typu spot lights? Co to za lampy? Czy to halogeny?

Spot light to inaczej światło punktowe. Nie muszą to być halogeny – mogą być małe lampki z żarówkami tradycyjnymi, halogenami, świetlówkami czy LED, które oświetlają jeden punkt.

Czy to dobry rodzaj oświetlenia pokoju? Jak najbardziej. Odchodzi się od stosowania jednego, centralnie umiejscowionego źródła światła, czyli żyrandola, na rzecz kilku mniejszych, rozproszonych po pomieszczeniu. Przy pomocy światła możemy podkreślić fakturę mebli, tkanin, wyeksponować obrazy, bibeloty.

Kilka przykładów takiego oświetlenia:
Lampy z kolekcji TORI, MALAGA i PORTO firmy Technolux. Dzięki ruchomej główce umieszczonej na metalowej belce, można regulować kierunek padania światła. Dwu-, trzy- lub czteroelementowe belki firmy Technolux zawieść można na ścianie w pokoju, kuchni, by funkcjonalnie doświetlić stanowisko pracy, czy nad lustrem w łazience. Kinkiety są nieocenione w małych, przytulnych sypialniach. W tych lampkach można stosować żarówki typu R50, które dają węższy i skupiony strumień światła lub klasyczne żarówki z gwintem E14, pozwalające równomiernie oświetlić pomieszczenie. Ceny: kinkiety kosztują od ok. 40 do 55 zł, belki od 80 do 145 zł w zależności od długości i ilości żarówek.
www.technolux.pl

zdjęcia Technolux

  Kolor żółty

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.