Strona główna » Blat z kamienia – czym czyścić?

Blat z kamienia – czym czyścić?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mam w kuchni blat z kamienia – to chyba marmur. Ściereczką ze zwykłym detergentem nie zmywają się niektóre plamy. Czym skutecznie umyć blat kamienny?

Naturalny kamień ze względu na swoją nasiąkliwość oraz porowatą strukturę jest podatny na zabrudzenia. Rzeczywiście nie wszystkie preparaty do mycia są skuteczne, a dodatkowo jest ryzyko, że powstaną przebarwienia oraz matowienie.
Dlatego polecam produkty specjalnie przeznaczone do kamienia. Np. jest HG środek czyszczący naturalny kamień oraz HG czysty, błyszczący marmur. Usuwają zabrudzenia, ale są również bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.

HG środek czyszczący naturalny kamień wyposażony jest w rozpylającą końcówkę ułatwiającą aplikację. Wystarczy spryskać nim czyszczone miejsce i przetrzeć suchą lub zwilżoną szmatką. W przypadku zaschniętych, trudnych do usunięcia zabrudzeń, po spryskaniu pozostawić preparat na powierzchni przez kilka minut.

Co codziennej pielęgnacji blatu kamiennego z marmuru czy granitu warto stosować preparat HG czysty błyszczący marmur. Produkt skutecznie czyści i chroni marmur, nie powodując jego erozji i matowienia.
HG środek czyszczący naturalny kamień, cena detaliczna: 27,50 zł / 0,5 l
HG czysty błyszczący marmur, cena detaliczna 69,50 zł /1 l

  Cena zawiera opłatę KGO - co to znaczy?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.