Strona główna » 4 You By VOX – meble, których warto nauczyć się od nowa

4 You By VOX – meble, których warto nauczyć się od nowa

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

4 You By VOX to kolekcja mebli, która powstała przy współpracy projektantów, designerów, naukowców i przyszłych użytkowników. Przez ponad 430 godzin warsztatowych i 500 dni pracy, zespół miał za zadanie zbadać i zrozumieć potrzeby „nowego społeczeństwa” a następnie umiejętne zastosować tę wiedzę w projekcie.

Efektem jest kolekcja mebli, która znacznie rozszerza funkcjonalności mebli pod kątem organizacji przestrzeni, ich aranżacji i pomysłów na indywidualizację.

Zmiany społeczne i spostrzeżenia użytkowników

We współczesnym społeczeństwie zachodzą dynamiczne zmiany. Potwierdziły to badania etnograficzne przeprowadzone na potrzeby tego projektu. Gwałtowne starzenie się populacji i zmniejszający się wskaźnik urodzeń przesuwają granicę i równowagę pomiędzy pokoleniami osób starszych i młodszych. Coraz wyraźniej widać zbliżenie się do siebie obu pokoleń z powodu podobnych ambicji – ciągłego rozwoju, nauki, doświadczania,odkrywania.
4 You By VOX to kolejna kolekcja mebli po Young Users By Vox stworzona w  opraciu o ideę design thinking – myślenia projektowego zakładającego transfer wiedzy z różnych dziedzin. W takim procesie od początku uczestniczą projektanci, naukowcy, jak również sami użytkownicy i osoby odpowiedzialne za komunikację. Kolekcja 4 You by VOX powstała we współpracy z zespołem badawczym SWPS i profesorem Roberto Vergantim (profesor zarządzania innowacjami na Politecnico di Milano, wykładowca m.in.: Harvard Business School, konsultant wdrażania innowacji dla ponad stu światowych marek).

Kolekcja 4 You By VOX dostosowana do potrzeb
Najważniejsze zmiany w postrzeganiu przestrzeni domowej przez użytkowników dotyczą sypialni i łóżka. Dlatego główną bryłą kolekcji 4 You By Vox jest łóżko ze stelażem zwiększającym jego funkcjonalność. Amatorzy fitness mogą wykonywać lekkie ćwiczenia, fani kina obejrzą film na ekranie, a młodzi rodzice będą bliżej swoich pociech dzięki specjalnej kołysce. Można zamontować drabinki, a na nich zawiesić dodatkowe oświetlenie lub doniczki z kwiatami. Łóżko zostało tak zaprojektowane, by użytkownik miał wszystko w zasięgu ręki – od strony wezgłowia połączone jest z regałem na książki, a w ramie łóżka znajdują się półki na skrzynki do przechowywania rzeczy. W sumie łóżko łączy w sobie ponad 80 funkcji!

więcej na www.meble.vox.pl

  Sypialnia Mateo - zestaw wyróżniony w konkursie

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.