Strona główna » 15-metrowy pokój do urządzenia

15-metrowy pokój do urządzenia

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jak urządzić pokój dzienny o wymiarach 5 m x 3 m, tak aby była w nim i część wypoczynkowo-telewizyjna i jadalnia ze stołem dla 4 osób?

Drzwi wejściowe oraz okno z drzwiami balkonowymi znajdują się na krótszych bokach pokoju. Podłoga jest w kolorze jasnym dębowym (parkiet). Ze względów praktycznych preferowałabym ciemne obicia mebli. Stół z krzesłami chcemy w kolorze wenge. Jak pomalować ściany, udekorować okno, jaki położyć dywan (czy w ogóle go kłaść)?

15 m2 i dwie różne funkcje – to trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Ustawienie mebli – to kluczowa sprawa i pewnie nie ma zbyt wielu możliwości. Stół proponuję pod oknem, sofa lub narożnik powinny stanąć przy drzwiach na ścianie dłuższej.
Przy tak małej powierzchni raczej nie praktykuje się zasłaniania podłogi dywanem, bo automatycznie dzieli on przestrzeń. Jednak czasami piękny, miękki dywan, szczególnie zimą potrafi być nieoceniony w kąciku wypoczynkowym, który staje się ulubionym miejscem w mieszkaniu.
Przy ciemnych meblach wenge odradzałabym ciemną tapicerkę – przytłoczy pomieszczenie. Nowoczesne tkaniny świetnie się piorą, są też niezawodne środki do czyszczenia skóry i skajów. W oknach rolety rzymskie lub dobrej jakości drewniane żaluzje – jednak tylko wtedy, gdy kaloryfery są ładne. Jeżeli nie, proponuję zasłony sięgające podłogi, które nadają klimatu niedużym wnętrzom.

Kolory ścian? Raczej jasne odcienie – beż, wanilia, jasna szarość. Można na jednej ścianie trochę poszaleć z kolorem – np. wspominając ciepłe wakacje poprzez wprowadzeni koloru zielonego czy pomarańczowego.

Konsultacja Agnieszka Kaszyńska zdjęcie Bydgoskie Meble

  Styl skandynawski - fototapety i nieoczywisty minimalizm

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.