Trawertyn można zrobić samemu…:

Jest wapienny tynk ścienny wyglądający jak kamień naturalny. Palladiano Travertino firmy Rival imituje klasyczny trawertyn. Można położyć na każdej ścianie.

Palladiano Travertino to dekoracyjny tynk mineralny (wapienny) w proszku, tworzący fantazyjne imitacje trawertynu na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Stylistyka wzorów, ich intensywność i kolorystyka uzależnione są od inwencji wykonawcy. Gotowy tynk Palladiano Travertino można pomalować dowolną farbą do ścian.

Wydajność produktu uzależniona jest od grubości nałożonej na ścianę warstwy tynku i wynosi od 0,5 do 1 m²/kg (przy dwuwarstwowej aplikacji). Palladiano Travertino dostępny jest w opakowaniu 20 kg.

Jak to zrobić – krok po kroku

Podłoże musi być suche, czyste i odpylone, odtłuszczone. Powierzchnię należy zagruntować podkładem kwarcowym Isolmur Quartz i odczekać ok. 12 godzin. Następnie 20 kg proszku Palladiano Travertino mieszamy z  ok. 5 l wody, do uzyskania konsystencji jednolitej masy szpachlowej. Przydatność przygotowanej w ten sposób masy wynosi maks. 1 godzinę. Masę Palladiano Travertino należy nałożyć cienką warstwą przy użyciu metalowej pacy i rozprowadzić równomiernie na powierzchni. Po upływie ok. 12 godz. należy nanieść następną warstwę w celu wyrównania powierzchni. Następnie na półsuchej warstwie należy wykonać wzór za pomocą szpachelki i wygładzić całą powierzchnię metalową pacą.

Do uzyskania ostatecznego efektu dekoracyjnego i kolorystycznego wykorzystać można rozmaite techniki dekoracyjne. Cena produktów:
• tynk Palladiano Travertino – 598 zł / 20 kg
• podkład kwarcowy Isolmur  Quartz –  36 zł / litr

Dystrybutorem produktów Rival jest B.M. Polska www.bmpolska.com

Zdjęcia Rival