Strona główna » Samodzielny montaż baterii łazienkowej

Samodzielny montaż baterii łazienkowej

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy do montażu baterii łazienkowej trzeba wzywać hydraulika? Jeśłi chciałbym sam zamontować baterię, to jakie są podstawowe zasady?

Można zamontować samodzielnie. To nie jest trudne. Przed zakupem baterii powinniśmy sprawdzić, na jakiej wysokości w naszej łazience znajdują się rury doprowadzające ciepłą i zimną wodę. Jeśli rury wyprowadzone są powyżej wanny lub umywalki, montujemy baterie ścienne, gdy instalacja wodna biegnie poniżej tych akcesoriów, mocujemy baterie stojące lub wielootworowe.

Montaż baterii dwuuchwytowych
Baterie dwuuchwytowe powinno się instalować w sieci wodociągowej o temperaturze 90°C i ciśnieniu do 1 MPa (zalecane ciśnienie to 0,3 MPa). Montaż baterii ściennych rozpoczynamy od wkręcenia przyłączy mimośrodowych do końcówek instalacji wodociągowej (schemat budowy produktu znajduje się w instrukcji dołączonej do opakowania). Połączenie gwintowe warto uszczelnić włóknem konopnym lub taśmą teflonową. Przyłącza powinny być ustawione poziomo i wystawać ze ściany pod kątem prostym. Na mimośrody należy nakręcić rozety i przymocować baterię nakrętkami przyłączeniowymi (uszczelki płaskie zabezpieczą połączenie). Armatura zamontowana w ten sposób będzie sprawna i szczelna.

W przypadku baterii stojących jednootworowych w korpus armatury wkręcamy przyłącza elastyczne i wkręt mocujący. Baterię wsuwamy elementami przyłączeniowymi do otworu montażowego i na wystający od spodu wkręt nakładamy podkładkę gumową i metalową. Armaturę uda nam się trwale przykręcić, jeśli zastosujemy nakrętkę tulejkową. Na koniec wystarczy podłączyć przyłącza elastyczne do instalacji wodociągowej i sprawdzić szczelność połączeń. Samodzielna instalacja baterii stojącej dwuotworowej również nie jest skomplikowana. Do otworów montażowych wkładamy przyłącza proste i mocujemy je nakrętkami. Armaturę powinniśmy zamontować przy pomocy nakrętek przyłączeniowych i zabezpieczyć połączenie uszczelkami płaskimi. Musimy pamiętać także o nakręceniu końcówek instalacji wodociągowej na przyłącza proste. Jeśli instalujemy baterię wannową, wąż natrysku przykręcamy do łącznika i rączki natrysku. Po skończonej pracy powinniśmy sprawdzić szczelność wszystkich połączeń.

  Fioletowa ściana i Włoskie Impresje

Grupa Armatura oferuje baterie w komplecie z pełnym zestawem montażowym. Samodzielna instalacja produktów tej firmy jest łatwa i wygodna.
Bardzo ciekawa kolekcja baterii stylistyką nawiązuje do lat 30. – dwuuchwytowe modele wannowe i umywalkowe z kolekcji Royal Class: rodzina Retro i Retro Classic. Cechuje je tradycyjny kształt, bogate zdobnictwo i detale wykonane z prawdziwej porcelany. Do wystroju wnętrza możemy dobrać odpowiedni kolor armatury: chrom, satynę, złoto lub stylową patynę. W zależności od miejsca instalacji wodnej w naszej łazience, powinniśmy zdecydować się na model ścienny lub stojący. Jeśli instalacja wyprowadzana jest z podłogi, możemy wybrać baterię wannową stojącą z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro lub Retro Classic. Będzie ona oryginalnym akcentem w tradycyjnym stylu. W tę stylistykę idealnie wpisują się również baterie wannowe Retro o wylocie z perlatorem, dzięki którym kąpiel stanie się prawdziwie królewskim rytuałem.

Konsultacja i zdjęcia: Grupa Armatura
www.kfa.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.