Strona główna » Pomarańczowy – kolor do kuchni

Pomarańczowy – kolor do kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Odważnie, energetycznie, ciepło… Pomarańczowy to wciąż niestandardowy i rzadko spotykany kolor w polskich wnętrzach. Mocny i intensywny stanowi wyzwanie aranżacyjne, ponieważ wymaga przemyślanego użycia. To jednak dobry kolor do kuchni.

Instal-Projekt pokazuje, jak wykorzystać tę barwę do stworzenia rodzinnej i pełnej życia kuchni. Duży stół, wygodne krzesła i praktycznie zaprojektowane stanowisko do gotowania to podstawowe wyposażenie kuchni z jadalnią. Dodanie odpowiedniego, pomysłowego oświetlenia i dobranie dodatków stanowi wykończenie, które decyduje o ostatecznym charakterze wnętrza.

Pomarańczowy i inne kolory
Kuchnie zazwyczaj utrzymane są w neutralnych kolorach: beże, brązy, odcienie bieli i szarości – to ciągle kolory dominujące. Coraz chętniej jednak sięgamy po zdecydowane barwy: nasycone, wyraźne i intensywne.
Pomarańczowy, zastosowany w wystroju na dużych płaszczyznach, idealnie komponuje się z chłodnymi barwami dodatków: delikatnie pastelowym niebieskim czy zielonym. Uzupełnia się także z czerwienią i różem, tworząc zabawną, pełną życia aranżację. Siłę koloru pomarańczowego warto stonować czernią.

Grzejnik w kuchni – kolorowy dodatek
Kiedy zdecydujemy sie na pomarańczową kuchnię, trzeba konsekwentnie wybrać dodatki. Bardzo dużą płaszczyzną są grzejniki. Zwykły biały grzejnik nie będzie ozdoba takiej kuchni. Proponujemy do wyboru dwa rowiązania: pomarańczowy grzejnik pod oknem (model Afro marki Instal-Projekt) lub czarny, płaski z czarnego szkła. Oba grzejniki to produkty marki Instal-Projekt. Model pionowy, montowany na ścianie to grzejnik Indivi New. Duży, płaski ekran z szyby z czarnego szkła sprawia, że model przylega do ściany i elegancko wpasowuje się w przestrzeń. Czarna szyba kryje w sobie wiele niespodzianek, przydatnych zwłaszcza w kuchni: ekran pełni tez funkcję tablicy na notatki. Specjalnym zmywalnym mazakiem możemy pisać po tablicy, zaś stalowa konstrukcja grzejnika umożliwia przyczepianie do niego magnesów.

Zdjęcia Instal-Projekt

  Jakie dodatki pasują do fioletu?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.