Kolory we wnętrzu; co pasuje do szarego

Wśród kolorów we wnętrzu szary to król tła, ponieważ tworzy bezpieczne odniesienie dla innych barw, świetnie podkreślając ich intensywność. Kolor szary jako kolor wiodący wykorzystywany jest we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych o charakterze industrialnym. 

Jak działa na nas kolor szary

Kolor szary dzięki swoim właściwościom wprowadza do pomieszczenia równowagę, a tym samym działa na nas uspokajająco. Tworzy też optyczne wrażenie większej przestrzeni. Doskonale współgra z pastelami – do szarego pasuje róż, błękit, żółty czy zieleń, ale jest również idealnym partnerem dla barw intensywnych, takich jak czerwień, burgund czy ciemny fiolet.

Jasne odcienie szarości

Te odcienie są niezastąpione, gdy w mieszkaniu znajdują się białe lub stalowe elementy wyposażenia.
Gdy wprowadzimy szarość do mieszkania, w efekcie urządzimy spokojne wnętrza. Właśnie! – spokojne, a nie smutne.  Kolor szary już kolejny rok jest bardzo popularny i chętnie stosowany we wnętrzach. Zaczęło się od jasno szarych ścian. Szarość kojarzy się z elegancją i klasyką – na pewno sprawdzi się w salonie i w sypialni. A co z pokojem dziecka? Tu także możemy użyć koloru szarego, ale pod dwoma warunkami: jego odcień będzie jasny, a całość ożywimy wzorami i kolorami.

zdjęcia Tikkurila, Beckers, Dekoral, Dulux