Kolory we wnętrzu; co pasuje do szarego:

Wśród kolorów we wnętrzu szary to król tła, ponieważ tworzy bezpieczne odniesienie dla innych barw, świetnie podkreślając ich intensywność. Kolor szary jako kolor wiodący wykorzystywany jest we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych o charakterze industrialnym. 

Jak działa na nas kolor szary

Kolor szary dzięki swoim właściwościom wprowadza do pomieszczenia równowagę, a tym samym działa na nas uspokajająco. Tworzy też optyczne wrażenie większej przestrzeni. Doskonale współgra z pastelami – do szarego pasuje róż, błękit, żółty czy zieleń, ale jest również idealnym partnerem dla barw intensywnych, takich jak czerwień, burgund czy ciemny fiolet.

Jasne odcienie szarości

Te odcienie są niezastąpione, gdy w mieszkaniu znajdują się białe lub stalowe elementy wyposażenia.
Gdy wprowadzimy szarość do mieszkania, w efekcie urządzimy spokojne wnętrza. Właśnie! – spokojne, a nie smutne.  Kolor szary już kolejny rok jest bardzo popularny i chętnie stosowany we wnętrzach. Zaczęło się od jasno szarych ścian. Szarość kojarzy się z elegancją i klasyką – na pewno sprawdzi się w salonie i w sypialni. A co z pokojem dziecka? Tu także możemy użyć koloru szarego, ale pod dwoma warunkami: jego odcień będzie jasny, a całość ożywimy wzorami i kolorami.

zdjęcia Tikkurila, Beckers, Dekoral, Dulux